Головна | Новини | Утеплення даху забезпечить до 30% економії тепла

Утеплення даху забезпечить до 30% економії тепла

Утеплення будинку необхідно починати з даху, через який втрачається 25-30% тепла.

Як зазначють експерти з енергозбереження, облік та регулювання надходження тепла найбільш ефективно працюють у поєднанні з утепленням приміщень.

Без термомодернізації може скластися ситуація, коли взимку за температури мінус 20 градусів і нижче будинок втрачатиме дуже багато тепла і мешканці платитимуть за лічильником в рази більше, ніж без нього, оскільки неутеплена будівля за низьких температур все тепло одразу віддає у повітря. В той же час утеплений будинок, облаштований лічильником з регулятором, дозволить економити від 30% до 70% на опаленні.

Утеплення, яке потребує значних витрат, повинно стати наступним кроком після встановлення лічильників та погодних регуляторів теплової енергії. Наприклад, німці намагаються вкласти в утеплення більше, розуміючи, що економія зростатиме рік від року.

Якщо коштів на повну термомодернізацію не вистачає, фахівці радять починати з даху, через який губиться найбільше цінного ресурсу. Утеплення стін має бути загальне, з використанням якісних матеріалів і сучасних ефективних технології. Для котеджів підійдуть природні матеріали: очерет, солома, а для багатоповерхівок - екологічно чистий матеріал із переробленого паперу.

Часткове утеплення стін, застерігають експерти з енергозбереження, краще взагалі не робити. Теплоізолюючи фасад окремої квартири, горе-раціоналізатор вкладає гроші і нічого при цьому не економить, а лише втрачає: по півградуса йде до найближчих сусідів, у помешканні з'являється пліснява, а будівельна конструкція руйнується.

Практикувати часткове утеплення будинку можна лише в разі теплоізоляції фасаду з одного, наприклад, північного боку багатоповерхівки, оскільки інші стіни можна зробити при появі коштів. Нічого гіршого за "тетріс", який ми часто спостерігаємо на стінах українських багатоповерхівок, немає.

На додачу, експерти радять заклеїти й утеплити дерев'яні вікна, ніж міняти їх на пластикові.

© 2018 FEKO.UA - All rights reserved.